بلوک شیشه ای در نمای ساختمان

همان طور که گفته شد آجر شیشه ای یا بلوک های شیشه ای مصالحی هستند که کاربردهای بسیاری دارند ، امروزه از این بلوکها در بخشها و قسمتهای مختلف صنعت ، ساختمان سازی و مجتمع های تجاری و تفریحی استفاده می شود.

بلوک های شیشه ای در نمای خارجی و داخلی ساختمان نیز کاربردهای فراوانی دارند ، با کمی دقت در ساختمانهای پیرامون خود متوجه می شوید که بلوک های شیشه ای در نمای ساختمان به جای پنجره های قدیمی کاربرد فراوانی پیدا کرده و رونق خوبی گرفته است

در ساختمان سازی به سوی بیرونی یک ساختمان نما گفته می‌شود. در طراحی ساختمان، نما مهم‌ترین بخش به شمار می‌رود زیرا نما چارچوب کار برای بقیه اجزای ساختمان را مشخص می‌کند و به قولی پیشانی کار است و اولین منظره ای که از یک ساختمان دیده می شود ، نمای بیرونی است ، بسیاری از نماها ارزش تاریخی دارند و در کشورهای گوناگون قوانین سختگیرانه‌ای در مورد موضوع تغییر نما وجود دارد که برخی از این قوانین هر گونه دگرگونی در نماهای تاریخی را ممنوع می‌کند ، در سالهای اخیر در نمای ساختمان از شیشه بسیار استفاده می شود ، یکی از شیشه های پر کاربرد در نمای ساختمان بلوک شیشه ای می باشد.

در معماری سنتی ایرانی، آرایشی که پس از پایان کار ساختمان بر آن بیفزایند را آمود می‌گویند، مانند تزیین الحاقی، نماسازی سنگی یا آجری، کاشی کاری و گچ بری و شیشه .  نماى ساختمان شامل دو سوى اصلى ساختمان يا بيشتر ، قسمت ورودى پشت بام و ورودى اصلى ساختمان بسته به شكل و نوع زمين ميباشد در اغلب كشور ها طراحى و ساخت اين قسمتها براى همخوانى نما با بافت قالب زير نظر سازمان هاى شهرى صورت ميگيرد .

بلوک شیشه ای در نمای ساختمان کاربرد فراوانی دارد ، برای مثال از بلوک شیشه ای در نمای ساختمان به عنوان نورگیر و در بین بلوک ها ، سنگ و یا آجر استفاده می شود که نور را به داخل ساختمان عبور دهد ، همچنین از بلوک شیشه ای در نمای ساختمان در پنجره ها نیز به جای شیشه معمولی و تک جداره استفاده می شود.

بسیاری از معماران و ساختمان سازان ، بلوک شیشه ای را به عنوان نورگیر پارکینگ در دو یا سه ردیف کنار هم و دو سه ردیف روی هم اجرا می کنند ، این کار هم باعث زیبایی نمای پارکینگ و هم باعث روشنایی پارکینگ می شود.

برای اجرای بلوک شیشه ای در نمای ساختمان می توان از بلوک های سفید شفاف استفاده نمود که نور بیشتری نیز عبور می دهند ، همچنین استفاده از بلوک شیشه ای رنگی در نمای ساختمان نیز به زیبایی نما کمک می نماید.

برای خرید بلوک شیشه ای با ما تماس بگیرید.

این مجموعه آماده فروش بلوک شیشه ای و نصب و اجرای بلوک شیشه ای در نمای ساختمان و قسمتهای دیگر ساختمان شما می باشد